MakDom – Направете ја совршената домашна теретана

Започнете ги вашите фитнес цели, испотете се во вашиот дом и изградете го вашето посакувано тело. Без да трошите време на возење, без чекање машини, без месечни членарини, само вие и вежбањето по ваш избор. Опремата за домашна теретана и услугите за стриминг за фитнес се топ листите во последните неколку години. Тоа е тренд кој изгледа како да е тука да остане. Еве неколку идеи кои ќе ви помогнат да ја создадете домашната теретана од вашите соништа.

Постигнете ги целите со помалку вложување

Не треба да трошите илјадници во обемна опрема за вежбање за да постигнете големи резултати. Започнете со јога душек, неколку комплети тегови, отпорни ленти и јаже за скокање. Следно, можете да изгледате на YouTube неколку бесплатни видеа за вежбање или да се регистрирате за евтина услуга за стриминг за фитнес. Само со оваа опрема, имате совршена комбинација на вежби за сила, кардио и истегнување.

Создадете искуство како да сте во теретана

Од веслање, возење велосипед до трчање, можете брзо да согорувате калории и да ги зголемите мускулите со интерактивен тренинг со водечки тренер. Дизајнирани за секое ниво, овие тренинзи на барање прават да се чувствувате како да сте во вистинското место. Многу луѓе овие тренинзи ги сметаат за мотивирачки. Во секој случај, ќе се испотите во удобноста на вашиот дом.

Паметно испланирајте и заштедете на простор

За некои луѓе правењето простор за домашна теретана значи дека можеби ќе треба да бидете малку креативни. Што ако целата теретана е прикачена токму на вашиот ѕид и изгледа исто како огледало со целосна должина? Овие паметни спортски сали за заштеда на простор и лични тренинзи вклучуваат пристап до библиотека со курирани часови за секое ниво на фитнес и тип на вежбање. Размислувајте за елегантен и иновативен начин да се испотите добро. Ќе платите малку повеќе за нив, но ако просторот е проблем, можеби едноставно вреди. Без оглед на вашите потреби, секогаш можете да додавате опрема на патот. Кога станува збор за вежбање, доследноста и разновидноста се клучни, затоа не плашете се да ги промените работите!

Blogs
Што е Ново во Тренд

Поврзани Блогови

Регистрирај се за Билтен

Добивајте ги најновите Новости


Newsletter BG