MakDom – Како да декорирате за забава на отворено?

Иако немате голем двор, тоа не значи дека не можете да уживате во забавата на отворено. Искористете го максимумот од вашиот минијатурен двор и претворете го во рај. Еве ги нашите совети како да декорирате мали простори за забава на отворено.

Испланирајте го распоредот на мебелот

Најдобар начин да го максимизирате просторот е да го распоредите мебелот околу периметарот на палубата или дворецот. Размислете двапати пред да поставите маса во центарот, а наместо тоа дајте им на гостите многу простор за стоење или движење наоколу.

Додадете дополнителни перници за седење

Додајте неколку дополнителни места за гостите да седат без да заземаат премногу простор со фрлање некои големи подни перници. Тие додаваат дополнителен елемент на удобност, плус лесно се додаваат или одземаат.

Користете ја бојата мудро

Бојата може да ја направи сета разлика при украсувањето, особено на толку мал простор. Чувајте ги работите свежи и воздушни со тоа што ќе се придржувате до монохроматска палета во бела или сива боја. Или додадете малку забава со користење на шарени акценти во привлечни модели.

Изберете мебел

Заштедете простор со инвестирање во парчиња мебел „два за еден“, како што се високи маси, клупи (кои може да се користат и за седење) и маси и столови на преклопување.

Закачете светла

Низите бистри светла можат веднаш да отворат мал простор. Плус, тој топол сјај ќе им даде на работите попријатна атмосфера. Подгответе се за лето полно со забава на отворено!

Blogs
Што е Ново во Тренд

Поврзани Блогови

Регистрирај се за Билтен

Добивајте ги најновите Новости


Newsletter BG